ARTEM BURDIYAN

JIU JITSU ACADEMY

Díky našemu programu se dostanete do skvělé sportovní formy a zároveň získáte sebedůvěru a budete připravení na jakékoli životní změny.

Chci se dozvědět více

Brazilské Jiu-jitsu (BJJ)

BJJ je původně odvozené z Kodokan Judo, které bylo přivezeno v polovině roku 1900 z Japonska do Brazílie. Tam bylo umění vyvinuto a specializováno na mimopostojové techniky. Jeho účinnost byla prokázána po celém světě prostřednictvím několika takzvaných „Vale Tudo“ - bojů (bez pravidel), kde bojovníci BJJ porazili mnohem těžší a vyšší soupeře jakéhokoli jiného bojového umění.

BJJ zahrnuje hody (jako v Judu), všechny druhy kloubních zámků (zápěstí, paže, ramene, kolena, kotníku atd.), tlaků a škrcení. BJJ je založeno hlavně na principech pákového efektu, takže se nespoléhá jen na fyzickou sílu.

V tradičním způsobu tréninku se nosí gi (kimono), i když existuje varianta „no-gi“, která zahrnuje techniky wrestlingu.

Přínosy BJJ:

 • Zlepšuje sebevědomí
 • Podporuje zdravý životní styl
 • Učí dovednosti sebeobrany
 • Zlepšuje soustředění a koncentraci
 • Učí respektu, pokoře a důstojnosti
 • Zlepšuje motorické dovednosti, agilitu, rovnováhu a flexibilitu
 • Zlepšuje komunikační dovednosti
 • Zlepšuje psychickou odolnost
 • Najdete zde nové přátele
 • Je to zábava

Důležité informace pro nové zájemce

V čem jsme jedineční?

Nepořádáme kurzy ale přijámáme nové členy celoročně

Díky naším unikátním tréninkovým metodám přijímáme a začlěňujeme nové členy do aktuálních lekcí – nemusíte se bát, že by vám něco uteklo a můžete začít kdykoli se vám to bude hodit. Pokud byste měli pocit, že vám chybí základy nad rámec probíhajících tréninků můžete se zůčastnit dětských tréninků (kde můžete své mezery vyplnit). Také je možné si domluvit soukromé tréninky a zaměřit se při nich na vaše osobní požadavky.

Co si vzít s sebou na první lekci?

Vemte si pohodlný sportovní úbor (tričko a kraťasy) případně si můžete na místě za poplatek 200 kč zapůjčit gi (kimono) s páskem a vyzkoušet si trénink se vším všude. nezapomeňte si vzít pití, určitě ho budete potřebovat!

Jak samotný trénink vypadá?

Tréninkové jednotky jsou rozdělené do 60min úseků, začíná se vždy tréninkem pro začátečníky a plynule se přechází (po uplinutí 60 min) do lekce pro pokročilé.

I jako začátečník se můžtete účastnit části pro pokročilé pokud se chcete přiučit něco navíc. pokud vám stačí jedna lekce, jednoduše se po uplynutí lekce rozloučíte a půjdete domů – volba je na vás.

Tréninková jednotka pro začátečníky se skládá z rozehřátí – cca 5min, posilování – cca 10 min, technických drillů – cca 10 min, ukázky a procvičování techniky dne – cca 20 min a na závěr q&a cca 10 min.

Tréninková jednotka pro pokročilé plynule na vazuje na předchozí a skládá se z pokročilyých drillů technik – cca 20 min, pozičních a situačních drillů – cca 20 min a sparringu cca 20 min.

Co ještě je dobré vědět a s čím počítat?

 • Lekcé jsou skupinové a lidi jsou různí někomu to jde lépe a někomu zase o něco hůře, přesto nezoufejte pokud budete patřit do druhé skupiny. Trenér vám vždy rád poradí a ukáže jak na to – nebojte se přihlásit a oslovit ho! Pokud se zrovna věnuje někomu jinému přesto ho oslovte, aby o vás věděl. Nebo požádejte o radu někoho ze zkušenějších spolutrénujících (barevné pásy). Ti vám rádi a s chutí poradí!
 • Dodržujte základní hygienické návyky – čisté = vyprané oblečení – určitě nechcete cvičit s někým, kdo nevábně zapáchá, tak to nedělejte ani ostatním.
 • Mějte na krátko ostříhané nehty – nikdo není rád podrápán, tak tomu pojďme předcházet.
 • Vemte si s sebou pantofle, pro „výlety“ na toaletu – cvičíme bosky a žíněnky se budete dotýkat obličejem – tak si pojďme udržet žiněnku v čistotě a bez vzorků z wc 😊
 • Jiu jitsu je kontaktní sport a součástí tréninků jsou sparingy = simulace boje

  - Nováčci se jich nemusí účatnit a nikdo vás nebude nutit!

  - Před zahájením sparingů se provádí nástup do řady pro výběr sparing partnerů

  - První si vždy vybírají nejvyšší barevné pásy, pokud stojíte na konci řady počkejte až budete vybrání

  - Pokud se účastnit nechcete nestoupejte si do řady!

KOLÍK ZA TRÉNINK ZAPLATÍM?

Nabídka kurzů

Brazilské Jiu-jitsu

BJJ je původně odvozené z Kodokan Judo, které bylo přivezeno v polovině roku 1900 z Japonska do Brazílie. Tam bylo umění vyvinuto a specializováno na mimopostojové techniky. BJJ je založeno hlavně na principech pákového efektu, takže se nespoléhá jen na fyzickou sílu.

POKRAČOVAT

Grappling

Grappling je obecný termín, který zahrnuje techniky používané v mnoha disciplínách, stylech a bojových uměních, které se používají jak v bojových sportech, tak pro sebeobranu. Jde primárně o techniky z boje na zemi – páčení (zámky), škrcení, lámání.

POKRAČOVAT

Jiu-jitsu pro děti

BJJ učí děti, aby si promysleli jednotlivé bojové situace a rozhodovali o tom, jakou techniku ​​budou aplikovat. Na základě volby správné techniky pak zakoušejí úspěch, sebedůvěru a zlepšují si schopnost se rychle rozhodovat ve vypjatých situacích.

POKRAČOVAT

PŘIJĎTE SE PODÍVAT

PRVNÍ TÝDEN TRÉNIKŮ ZDARMA!

Kde nás najdete?